+48 667 217 787PRODUKCJA I NAPRAWA WAŁÓW NAPĘDOWYCH DO MASZYN ROLNICZYCH.

PRODUKCJA I NAPRAWA WAŁÓW NAPĘDOWYCH DO MASZYN SPECJALISTYCZNYCH.

Mechanika
pojazdowa
klimatyzacja

MVK Cardan sp. z o.o.
ul. Gromadzka 24B, Kraków 30-714
Czynne Pn-Pt od 08.00 do 17.00
+48 667 217 787
Facebook MVK Cardan


Wały napędowe produkowane są na podstawie rur z cienkimi ścianami ze średnicą od 2 mm do 10 mm, do których spawają wilki wałowych wrzeciądz, tulei wciskane lub przeguby homokmetyczne. Dla zmniejszenia ciężarów poprzecznych, wpływających na wał, wytwarzają dynamiczne wyważanie wału napędowego razem z wałowymi wrzeciądzami. Niewyważanie wałów napędowych usuwa się spawaniem do rury wału na jej końcach wyważających płyt. Wzajemne rozmieszczenie części połączenia wielowypustowego po montażu i wyważaniu na fabryce zaznacza się specjalnymi znakami. Przy naruszeniu wyważania wału napędowego przez deformację rur, zużycia łożysk krzyżaków lub wiszącej opory, zużycia wrzeciądz spawalnych wilek i kołnierzy, pojawiają się dodatkowe poprzeczne ciężary, co powoduje wibrację wału, która zmniejsza termin działalności sprzęgła wychylnego i innych mechanizmów łączących.

Nasi specjaliści dokonują dynamicznego wyważania wałów napędowych wyważarką producenta “Wnesztorh-Mikron” (Odessa). Firma “Wnesztorh-Mikron” jest liderem produkcji specjalnego sprzętu i maszyn, w tym i wyważarek, na rynku WNP i Europy. Obecność danej wyważarki pozwala na dynamiczne wyważanie wałów napędowych długością do 6 m i wagą do 300 kg przy obrocie ot 900 do 3000 obr./min/

Schemat wyważania dla wszystkich typów wałów jest jednotypowy - wał ustawia się przez adaptery na wyważarkę, wiruje się na określonych obrotach, czujnik zbiera odczyty na 5 płaszczyznach i wyniki wymiarów pokazują na monitorze. Wychodząc z wyników ślusarz który zajmuje się wyważaniem ustawia gruzy odpowiedniej wagi w sprecyzowanych miejscach na wału napędowym. Proces dynamicznego wyważania jest końcowym etapem kontroli całego cyklu naprawy wału napędowego. Żeby zamówić wyważanie wału napędowego lub otrzymać dodatkową informację, prosimy skontaktować się telefonicznie, wypełnić formularz lub zwrócić się do naszego doradcy online.

,