+48 667 217 787PRODUKCJA I NAPRAWA WAŁÓW NAPĘDOWYCH DO MASZYN ROLNICZYCH.

PRODUKCJA I NAPRAWA WAŁÓW NAPĘDOWYCH DO MASZYN SPECJALISTYCZNYCH.

Mechanika
pojazdowa
klimatyzacja

MVK Cardan sp. z o.o.
ul. Gromadzka 24B, Kraków 30-714
Czynne Pn-Pt od 08.00 do 17.00
+48 667 217 787
Facebook MVK Cardan


Połączenie wielowypustowe jest konstrukcją polegającą na połączeniu czopa z piastą. Ta para detali zabezpiecza osiowe przemieszczanie się wała podczas wirowania. Nawet biorąc pod uwagę to, że ilość smaru, którą daje się podczas montażu wielowypustowej pary, wystarcza na długi termin eksploatacyjny, dane połączenie też potrzebuje obsługi technicznej.

Naprawa połączenia wielowypustowego wała napędowego:

  • istnieją pary wielowypustowe z kalamitkami. W tym przypadku dodatkową ilość smaru podaje się strzykawką.
  • połączenia wielowypustowe bez kalamitek podlegają rozbieraniu na części i przemywaniu. Tylko po tym można zakładać nową smarę.

Właśnie ruchowe połączenie wielowypustowe jest narażone na duży ciężar, z czego wynika duże zużycie. Dlatego diagnostyka i naprawa połączenia wielowypustowego wała napędowego jest jednym z powszechnych problemów, z którymi zwracają się nasi klienci.

Istotnym jest również we właściwym czasie wymienić piastę wału, ponieważ od jej stanu zależy działanie i czas eksploatacji transmisji pojazdu. Nadmierne zużycie połączenia wielowypustowego doprowadza do niewyważenia wału napędowego a podwyższona wibracja rozrusza pozostałe połączenia i agregaty. Naprawa połączeń wielowypustowych polega na wymianie zużytych części aby usunąć szczeliny w połączeniach.

Nasi specjaliści mogą zrealizować pełną diagnostykę połączenia wielowypustowego wału napędowego, a także naprawę i wymianę zużytych części.

Ze szczegółami prosimy zwracać się telefonicznie, numer zamieszczony w zakładce “Kontakt”.

,