+48 667 217 787

Ekspert w dziedzinie
wałów
napędowych

MVK Cardan sp. z o.o.
ul. Gromadzka 24B,
Kraków 30-714

NIP: 6793114663

Konsultacje Pn.- Pt. 8.30-16:30
+48 667 217 787
biuro@mvkcardan.pl

Dostawа - Kraków i okolice

Drugą częstą awarią wału napędowego jest zużycie się złącza kołnierzowego. Złącze kołnierzowe wału napędowego mocuje się na ułożyskowanych ramionach krzyżaka, które przyjmują największe obciążenie. Oczywiście, od formy samego krzyżaka też zależy sprawność całego wału napędowego. Zużyty i uszkodzony krzyżak zwiększa wibracje i obciążenie kołnierza, co powoduje jego szybkie zużycie. Dlatego, żeby uniknąć przedwczesnej awarii, trzeba regularnie robić przegląd techniczny Waszych pojazdów.

Nasi specjaliści zrealizują pełną diagnostykę waszego wału napędowego, a także w razie potrzeby, naprawę i wymianę zużytych części, w tym krzyżaków i kołnierzy wału napędowego. Za szczegółami prosimy zwracać się telefonicznie, numer zamieszczony w zakładce “Kontakt”.

Przed przejściem do wymiany krzyżaka, koniecznie trzeba sprawdzić dokładnie ich wymiary geometryczne. Także wizualnie sprawdza się stan łożysk i pierścieni ustalających. Przy tym nie powinny być obecne w otworach kołnierza ślady wirowania lub osiowego przesunięcia się łożysk. Obecność uderzeń, złą przechodniość w łożysku można ustalić przy pomocy kołnierza, przesuwając go na różnych powierzchniach. Także dokładnym sprawdzeniu nadają się pokrywy krzyżaków. Jeśli defekty są w działaniu każdego z krzyżaków, to wymienić trzeba absolutnie wszystkie krzyżaki wału napędowego.

,