+48 667 217 787PRODUKCJA I NAPRAWA WAŁÓW NAPĘDOWYCH DO MASZYN ROLNICZYCH.

PRODUKCJA I NAPRAWA WAŁÓW NAPĘDOWYCH DO MASZYN SPECJALISTYCZNYCH.

Mechanika
pojazdowa
klimatyzacja

MVK Cardan sp. z o.o.
ul. Gromadzka 24B, Kraków 30-714
Czynne Pn-Pt od 08.00 do 17.00
+48 667 217 787
Facebook MVK Cardan


Wymiana krzyżaka wału napędowego to jedno z głównych kroków przy naprawie wału napędowego. Przy sprawdzaniu krzyżaka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na uszkodzenia i poziom elastyczności gumowego uszczelniacza, który służy do zabezpieczenia łożyska krzyżaka od zanieczyszczeń. Również koniecznie trzeba zwracać uwagę na równomierność obracania się krzyżaka, czy ma trudności z obracaniem, czy występują uderzenia. Przy niesprawności łożyska krzyżaka koniecznie trzeba wymienić kompletny krzyżak. Zaniechanie wymiany może spowodować uszkodzenie innych elementów wału.

Wymiana krzyżaka wału napędowego konieczna jest także jeśli:

  • Jeśli w procesie smarowania pojawi się woda, brud lub rdza spod uszczelnień krzyżaka.
  • Przy smarowaniu krzyżaka smar nie wychodzi ze wszystkich uszczelnień.

Istnieją dwa rodzaje krzyżaków: wymagające smarowania i bezobsługowe. Bezobsługowe krzyżaki wału, produkowane są z materiału wyższej jakości i mieszczą wystarczającą ilość smaru dla całego okresu użytkowania krzyżaka. Wynikiem jest podwyższona wydajność i długość eksploatacji. Krzyżaki smarowane mają kalamitki, przez który wprowadza się smar do łożyska.

Wymiana krzyżaka wału zaczyna się od wyboru samego krzyżaka.

Głównym warunkiem długiej eksploatacji wału napędowego jest zastosowanie części zamiennych wysokiej jakości. Wysoka cena nie zawsze gwarantuje dobrą jakość.

,